הקיץ הגיע, ואיתו עומס החום, ומי שלא התקין עדיין מזגן בביתו, ממהר לרכוש מזגן חדש, בכדי שיוכל לעבור בשלום את העונה הלוהטת. אז נניח שאצתם לחנות רשת מוצרי חשמל הקרובה למקום מגוריכם, רכשתם מזגן, ושילמתם על המזגן ועל התקנה. חושבים שבזה נגמרו ההוצאות שלכם? חשבו שנית, שכן התקנת המזגן עלול לעלות לכם הרבה יותר, ואחד הגורמים לתוספת עלויות הוא הצורך לקידוח חור למזגן בקיר בטון.

התקנה בסיסית

 

רשתות מוצרי החשמל מחייבות לקוחות הרוכשים מזגן על "התקנה בסיסית" בסכומים של כמה מאות שקלים. הלקוחות לתומם חושבים שבכך הסתכמו עלויות רכישת המזגן והתקנתו, אולם בדיעבד,  כאשר מגיע הטכנאי, רבים מתבקשים להושיט ידם עמוק אל כיסם, ולהוציא עוד כמה מאות שקלים על תוספות הכרחיות כמו הארכת צנרת, התקנת שקע תלת פאזי, וקידוח חור למזגן בקיר בטון. הסיבה כנראה נעוצה בכך שרשתות השיווק מעוניינות להציג לצרכן מחיר לכאורה זול, על מנת לפתות אותו לרכוש דווקא אצלן את המזגן, אך מתקין מזגנים ממוצע לא יכול להרשות לעצמו להשקיע חצי יום עבודה שלו ושל לפחות עובד נוסף אחד, בהתקנת מזגן במחירי רצפה אלו, ועליו לגבות תוספת עבור כל פעולה על מנת להתפרנס כראוי.

 

קידוח בטון

 

קידוח בקיר בלוקים כלול בהגדרות התקנה בסיסית, אך קידוח קיר בטון הוא מורכב יותר, ודורש זמן נוסף, וכלי עבודה מיוחדים. לעתים הטכנאי יצטרך להשתמש בפטישון חזק יותר, והעבודה היא באופן כללי מאומצת יותר, ולוקחת זמן רב יותר. לשם הוצאת הצנרת ייתכן שיידרש שימוש בקידוח עם מקדח כוס, שהוא קידוח מקצועי יותר, וצריך להתבצע על ידי בעל מקצוע. חברות מקצועיות המתמחות בניסור וקידוח בטון יבצעו את העבודה ביעילות, עם כלים ייעודיים, והעלות בהתאם.

 

אחריות

 

מי שיש לו כלים וידע מספיקים ומתפתה לבצע את התקנת המזגן בעצמו צריך לקחת בחשבון את האחריות על המזגן והתקנתו כאשר טכנאי מזגנים מקצועי מתקין את המזגן שלך, הוא יספק לך אחריות על ההתקנה, ואם רכשת את המזגן דרך אחת מרשתות החשמל, בדרך כלל תידרש להראות אישור על התקנת המזגן על ידי טכנאי מוסמך בכדי לממש אחריות, כדאי לבדוק כל זאת מראש, כדי להיות על הצד הבטוח.

 

טיפים

 

  • יש להקפיד שהקידוח נעשה בצורה שתמנע חדירת מים לתוך הבית.
  • הקפידו על איטום נאות של החור.
  • אם אתם רוצים להתקין מזגן בממד בדקו את כל התנאים והדרישות של פיקוד העורף בנושא בטרם תיגשו לבצע את הקידוח
  • אם מישהו מציע לכם הצעת מחיר זולה במיוחד, וודאו שהוא מתקין מוסמך ואמין, כדי שלא תצטערו בדיעבד.
  • ברכישת מזגן מאחת מרשתות השיווק, מומלץ לוודא מראש עם המוכר והמתקין כמה תעלה לכם ההתקנה בפועל, בכדי לא למצוא עצמכם מוצאים יותר ממה שתכננתם.
Recent Posts