ברוב הבתים בישראל תמצאו מזגנים המאפשרים קירור וחימום, אך רק בחלק מהבתים תמצאו פתרונות אוורור מתאימים, המסייעים ליעילותו של המזגן, ופותרים מגוון בעיות, בנוסף לניטור טמפרטורת הבית. אוורור נכון יחסוך בהוצאות המיזוג, ישפר את פעולת המזגן, יבטיח תחלופת אוויר, שתמנע היווצרות פטריות, עובש וצרות נוספות, ויפנה החוצה רעלים וריחות לא רצויים. לפניכם סקירה של פתרונות האוורור לבית.

 

ונטות וקולטי אדים

 

לאזורי המטבח והשירותים צרכי אוורור ייחודיים, המצריכים שימוש בוונטה וקולט אדים. לעתים נבנים חדרי שירותים ללא חלון לצורך חיסכון במקום, ובאלו חובה להתקין וונטה שתסייע לייצר סירקולציה של האוויר אם אינכם מעוניינים בחדרי שירותים טחובים ומדיפים ריחות לא נעימים.בנוסף, גם בשירותים ומקלחות עם חלונות, וונטה תסייע לשמירה על איכות האוויר ובריאות הקירות.

  • ונטה – לחדרי שירותים, לפינוי ריחות לא נעימים ולאוורור החדר, ולמקלחות, לסיוע במניעת הופעת פטריות ועובש, על ידי פינוי האוויר הלח החוצה, מה שיאפשר כניסת אוויר יבש וצלול. ונטה באזור המטבח יכולה לסייע בפינוי ריחות טיגון ובישול, אך יש לשקול אם לא עדיף להשתמש בקולט אדים.
  • קולט אדים – לאזור המטבח לפינוי ריחות טיגון ובישול, ולמניעת הצטברות שומנים על קירות, מדפים, ותקרות.

.

מאוורר תקרה

 

מאווררי תקרה הם פתרון אוורור מעולה, הם מסייעים לפעולת המזגנים הן בחורף והן בקיץ, מזרימים את האוויר, ומאפשרים סירקולציה ואוורור מעולים. בנוסף לשימוש במאווררי תקרה בתוך הבית, ניתן להשתמש במאווררי תקרה גם בפרגולות ומרפסות, ובכך לאפשר שהייה נעימה בחוץ גם בשעות החמות. מאווררי תקרה מפחיתים את הצורך בשימוש במזגנים בקיץ, ומאפשרים פיזור שווה של האוויר הממוזג בכל עונות השנה.

 

מפוח ביתי

 

המפוח מאפשר סירקולציה מצוינת של האוויר, וכיום ניתן למצוא מפוחים ביתיים המצטיינים בעיצוב נאה, ובפעולה שקטה. אם בעבר, מי שבחר להשתמש במפוח כפתרון אוורור ביתי נאלץ להשלים עם המראה התעשייתי, ועם רעש קבוע המתווסף לפעולת המפוח, הרי שהיום המפוחים הביתיים שקטים ונאים, וניתן להתקינם גם בחדרי שינה וחדרי ילדים.

 

מפוח גג

 

אם אתם גרים בבית עם גג רעפים, התקנת מפוח לגג תסייע בשמירה על טמפרטורה סבירה בקיץ. מפוח הגג מפנה החוצה את האוויר החם הנכלא בגג, ובכך משפר את יעילותה של מערכת המיזוג, ומסייע ליצירת בידוד תרמי. התקנת מפוח לגג כרוכה בהכנה מראש והשקעה כספית, אך אלו יוכחו כמשתלמות בימות הקיץ הלוהטים.

 

מקצועיות ויעילות

 

בכדי שתוכלו לבחור את פתרון האוורור האידיאלי לביתכם, מומלץ להיוועץ באיש מקצוע. כאשר מתקינים את הפתרון המתאים התוצאה יעילה ואפקטיבית, ותתבטא באוויר בריא ונקי בכל חדרי הבית, במניעת תופעות כמו עובש ופטריות, בחיסכון בהוצאות המיזוג, וביצירת מיזוג יעיל ושווה בחלל. שילוב של פתרונות מיזוג ופתרונות אוורור משלימים יאפשר לכם להפיק את המקסימום מן השניים, לחסוך באנרגיה, ולחיות בבית ממוזג, מאוורר, ובריא.

 

 

 

 

 

Recent Posts