מילוי גז מזגנים (לחדשים וישנים)

אחת התקלות הנפוצות ביותר שבהן נאלצים לטפל טכנאי מזגנים קשורה לגז. במקרים רבים הוא נגמר בגלל דליפה. מילוי גז מזגנים, הידוע גם בתור שירות החלפת גז מזגנים, הוא שירות מרכזי שניתן להזמין מ Airo. אם אתם גרים באזור המרכז או השרון ומעוניינים להזמין מומחה תיקון מזגנים למטרה זו – אנחנו כאן למענכם. להלן כמה דברים שכדאי לכם לדעת על הנושא.

מילוי גז מזגנים

מילוי גז מזגנים

כמה עולה מילוי גז מזגנים?

טווח המחיר נע בין 300-600 ₪ פחות או יותר. מה שמשפיע על המחיר הוא סוג המזגן כמו גם סוג הגז הרצוי ולא רק הותק, הניסיון והמחיר הראוי שכל טכנאי מזגנים קובע לעצמו. ביקשו מכם 1000 ₪ על עבודה זו למזגן רגיל? סימן שמשהו כאן לא בסדר. לכן, תמיד לפני שאתם מזמינים מומחה, כדאי לבדוק את טווח המחירים המקובל לפחות ב 2 מקורות שונים כמו גם לברר האם המחיר כולל או לא כולל מע"מ.

סוגי גז

R22 – גז זה נמצא בשימוש של מזגנים ישנים. הוא לא נחשב לידידותי לסביבה. באופן כללי רצוי להחליף מזגנים ישנים בחדשים לא רק בגלל סיבה זו אלא מפני שמזגנים חדשים הינם חסכוניים יותר בחשמל.
R410 – מיועד לשימוש במזגנים חדשים. נחשב לגז ירוק.

מדוע אסור למלא גז בשיטת עשה זאת בעצמך

מילוי גז מזגנים היא פעולה מסוכנת למי שאינו מבין כיצד לעשות זאת נכון. לכן חשוב שאך ורק טכנאי מזגנים מיוחד, שיודע כיצד להתמודד נכון עם לחצי הגז. בעזרת ציוד ייעודי הוא יבצע את הפעולה. חשוב מאוד לעבוד עם בעל מקצוע ותיק שמודע לכך שפעולת החלפת גז מזגנים אסורה בין ישן לחדש ולהפך. כלומר אסור להזרים גז חדש למזגן שהיה בו גז ישן.

איך אפשר לדעת שצריך להחליף גז מזגנים?

המזגן לא מקרר – הפעלתם את המזגן על 25 מעלות, עברה כבר רבע שעה, ועדיין חם לכם? סביר להניח שנגמר הגז או שיש דליפה. צרו אתנו קשר מומחה מילוי גז מזגנים ישאל אתכם כה שאלות, אולי יבקש מכם לבצע כמה פעולות כדי לוודא שיש סבירות גבוהה שזה הגורם לתקלה. לאחר מכן הוא יגע אליכם ויבצע תיקון דליפה או מילוי גז למזגן.
טפטוף פנימי – אם המזגן שלכם מטפטף בתוך הבית יכול להיות שנגמר הגז. קחו בחשבון שזה לא תמיד מעיד על בעיה זו. לפעמים מדובר בסתימה בצינור.

טיפול עונתי למזגן

לא אחת קורה שאנשים מפעילים את המזגן לראשונה בקיץ, לאחר שהוא לא עבד כל הסתיו ומגלים שהגז נגמר. הקיץ היא עונת השיא של תקלות המזגן ולא תמיד אפשר להזמין טכנאי מעכשיו לעכשיו. כדי למנוע זאת אפשר לעשות טיפול עונתי למזגן כדי לאתר תקלות קיימות ולמנוע התפתחות של תקלות עתידיות. טכנאי מזגנים רבים מספקים שירות ולא רק שירות החלפת גז מזגנים.