מזגן לט מהווה הוצאה קטנה, במיוחד לא כשמדובר במזגן מיני מרכזי. הרי עלות שימוש במזגן כזה לא כוללת רק את המחיר שלו עצמו, אלא גם את עלות ההתקנה (כמה אלפי שקלים) וגם עלות עבודות גבס שגם היא תעלה לכם כמה אלפי שקלים כך שגובה התשלום יכול להגיע ל 15-20 אלף ₪ לדירת 4 חדרים (כולל עלות מזגן, התקנה ועבודות גבס). בכל אופן, אם אתם מתלבטים האם כדאי או לא כדאי לרכוש מזגן חדש לדירה קיימת או להמשיך להשתמש באותו מזגן, להלן כמה נקודות למחשבה שבסופן תוכלו להחליט מה לעשות.

 

  1. חסכון בחשמל – ככל שהמזגן ישן יותר, כך הוא מבזבז יותר חשמל. כיום נותנים רמות דירוג אנרגטי למוצרי חשמל כדי שהרוכשים יבינו עד כמה הם ידידותיים לסביבה ועד כמה הם חסכוניים. מומלץ שלא לרכוש מוצרי חשמל מעל דירוג אנרגטי B ורצוי להעדיף דירוג A. בכל מקרה, אם יש לכם מזגן משנות ה90 או תחילת שנות האלפיים (כל הכבוד על כך שהוא שרד לכם) הגיע הזמן לומר לו להתראות כי הוא גם מרעיש יותר וגם מבזבז לכם יותר חשמל.

 

  1. אל תגזימו עם כח הסוס – שלא ימכרו לכם סיפורים שיש לכם מזגן חלש מידי. 4 כוחות סוס של מזגן מיני מרכזי בדירת 4 חדרים זה בסדר גמור במיוחד גם אם הדירה שלכם עולה על 100 מטר. למעשה מזגן של 5 כוחות סוס, מה שנקרא, עלול להיות יותר מידי בשבילכם וכתוצאה מכך גם יבזבז לכם יותר חשמל ממה שצריך. איך סיבה להחליף מזגן רק כדי שהוא יעבוד חזק יותר.
  2. מזגן אינוורטר – זה כבר הקיץ השני שטכנאי מזגנים מגיע לפחות פעמיים במהלכו לתקן לכם את המזגן וכל פעם זה קורה בגלל סיבה אחרת. מה גם שהחשבון חשמל שלכם בקיץ עושה לכם שחור בעיניים. והכי גרוע עד שהמזגן מקרר, אתם כבר מעדיפים לכסות את עצמכם במי קרח. בקיצור, זה הזמן לחשוב על מזגן אינוורטר. הוא עובד כל הזמן ולכן התפוקה שלו טובה יותר. הוא מקרר הרבה יותר מהר והכי חשוב הוא יודע לווסט את עצמו כמו שצריך במקום לעבוד בתפוקה מלאה ולכן הוא חסכוני בחשמל.

כמה טיפים שכדאי לדעת

  • התייעצו עם טכנאי ולא אדריכל – התייעצו עם טכנאי מזגנים כאשר אתם מתלבטים לגבי רכישת מזגן ולא אדריכל. מצאו טכנאי שאין לא אינטרס מכירה לאף חברה ואפילו רצוי להתייעץ כמה. מהם על מנת להצליב נתונים. הם יודעים הכי טוב.

\

  • אל תתקמצנו על תריס דקורטיבי – לאחר ששומעים כמה עולה התקנה של מזגן מיני מרכזי, המזגן עצמו ועבודת גבס, אנשים מחפשים מאיפה לחסוך. מומלץ מאוד שלא לחסוך על תריסים דקורטיביים. הרגילים לא נראים טוב ואתם תצטערו על התקנה שלכם כי הם נראים מיושנים ופשוטים מדי. רוצים לחסוך? מצאו קבלני גבס ומתקיני שיעשו לכם הנחות. שם תוכלו לחסוך יותר מאשר כמה עשרות שקלים על תריסים.
Recent Posts