מתכוונים להתקין בביתכם מזגן חדש? לפני שאתם יוצאים לבצע את המשימה, הרשו לנו לצייד אתכם בכמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את המזגן והמתקין המתאימים ביותר, שיתרמו לפעולה יעילה והתקנה מוצלחת של המזגן.

 

תכנון מראש

 

קיימות אפשרויות מיזוג שונות, ובכדי להבטיח ניצול יעיל של המזגן, והקלה מקסימאלית עבורכם, כדאי לבדוק מראש באיזו שיטת מיזוג עדיף לכם להשתמש, והיכן יש למקם את המזגנים. בדקו במרחבי הרשת את האופציות האפשריות, והיוועצו באנשי מקצוע. קחו בחשבון את היעילות האנרגטית של מערכת המיזוג, את עלויות ההתקנה והשימוש, ואת הצרכים שלכם. איש מקצוע יוכל לעבור איתכם על שיטות המיזוג המומלצות כיום, ויעזור לכם להתאים את המערכת שתבחרו לחללים בביתכם. בנוסף לבחינת המערכת המומלצת, דאגו להכין מראש את התשתיות המתאימות, על פי דרישות מערכת המיזוג שתבחרו.

 

לקנות בזמן הנכון

 

רכישה והתקנת מזגן אינה זולה, מחיר הקנייה וההתקנה הוא גורם ממשמעותי עבור בתי אב רבים, אולם שימו לב שאינכם מתפשרים על איכות המיזוג לטובת חיסכון של כמה מאות שקלים. בכדי להוזיל עלויות, נסו לכוון את מועד רכישת מערכת המיזוג לעונות המעבר, בהן הדרישה נמוכה, ולכן גם המחירים. בנוסף, קחו בחשבון את העובדה שמזגנים איכותיים בטכנולוגיה מתקדמת, כמו מזגני אינוורטר, הם יעילים וחסכוניים, ולכן עלותם המעט גבוהה יותר מתקזזת עם חסכנותם בזמן השימוש.

 

התקנה

 

בעת ההתקנה, הקפידו על כמה דברים:

  • שימוש בצנרת נחושת
  • הימנעו מחיבורי כבלים לא בטיחותיים, עדיף שכבל החשמל יהיה רציף משקע ההזנה ועד למזגן, ובמידה ונעשה חיבור בדרך, יש להקפיד על הגנתו בקופסה מתאימה.
  • את מנוע המזגן יש למקם או במסתור או על הגג. מיקום מנוע מגן מתחת לחלון בדירה חדשה נחשב לעבירה.
  • תושבת המזגן צריכה להיות עמידה וחזקה, מברזל מזוין. במקומות קרובים לים, המועדים לסבול מקורוזיה ונזק למתכות, יש להקפיד על תושבות מברזל מגולוון בחום.
  • ודאו שהמתקין מבצע שאיבת ואקום למזגן, להוצאת לחות ורטיבות, כך שפעולת המזגן תהיה יעילה.

 

אמינות ומקצועיות

 

התקנת מזגן בצורה נכונה דורשת כלי עבודה חשמליים מתאימים, ידע והבנה בתחום, וניסיון. כשאלו אינם בנמצא, התוצאה היא  התקנה לא מקצועית של המזגן, אשר יכולה לגרום למגוון תקלות ועוגמות, שאינכם מעוניינים להיחשף אליהן. הדרך להימנע מכך היא לפנות למתקין מזגנים מקצועי, אמין ומומלץ. רצוי לבקש חוות דעת של לקוחות, ואף להיוועץ במי שמוכר לכם את המזגן, רכשו מזגן עם אחריות, וכמו כן, דרשו אחריות על התקנתו.

 

ידידותיות לסביבה

 

ככל שהעולם מתקדם, מפותחות מערכות מיזוג חכמות ויעילות יותר, המאפשרות ניצול מירבי של האנרגיה בדרכים שיפחיתו את צריכת החשמל של המערכת. מומלץ לרכוש מערכות מיזוג מתקדמות, שהדירוג האנרגטי שלהן גבוה, שיתרום גם לחשבון הבנק שלכם, וגם לאיכות הסביבה של כולנו. הדירוג האנרגטי מצוין בתווית האנרגיה של המזגן, כאשר A הוא הדירוג הגבוה ביותר, ואילו G הוא הדירוג הנמוך ביותר.

 

Recent Posts