הקיץ ממשמש ובא, וזה הזמן להתקין מזגן בדירה, או להחליף את המזגן הישן, שכבר לא עומד בעומס. רגע לפני שאתם אצים לרכוש את המזגן שיקרר אתכם בקיץ הישראלי הלוהט, הרשו לנו לספר לכם על מערכת VRF למיזוג אוויר, מערכת חדשנית, חכמה ואלגנטית, שמגדירה מחדש את המונח מיזוג אוויר.

 

מה זה VRF

 

VRF הם ראשי תיבות של "Variant Refrigerant Flow", שפירושו "זרימת קירור משתנה", או "נפח קירור משתנה", והכוונה היא שהמערכת מתאימה את פעולתה לטמפרטורה בחדרי הבית בזמן אמת. ההתאמה מבוצעת באמצעות מדחס ייחודי – האינוורטר, אשר מתאים את פעולתו ומשנה את עוצמתה בהתאם לדרישה העולה מן המאיידים. ההתאמה מתבצעת באופן רציף בכל זמן בו המערכת פועלת, והיא מאפשרת שמירה על טמפרטורה יציבה בחדרים כל העת.

 

 

מודולאריות

 

במערכת VRF, כל יחידות המאיידים נשלטות על ידי האינוורטר, ניתן להתקין מספר יחידות, וכמו כן ניתן להוסיף יחידות בעתיד. בנוסף לכך, קיימים מספר סוגי יחידות פנים המאפשרים יצירת עשרות דגמים, וכך מתאפשרת התאמה מושלמת של המערכת לכל חדר וחלל בבית, הן מבחינה אסתטית, והן מבחינה פונקציונאלית.

 

ביצועים

 

מערכת מיזוג VRF מאפשרת שליטה על חללים שונים וטמפרטורות שונות, עד כדי כך שתוכלו לחמם חדר אחד, ולקרר חדר אחר, ופעולת המערכת שקטה מאוד, הן כשמדובר ביחידות הפנים, והן כשמדובר ביחידות החיצוניות. תתפלאו לשמוע ולהיווכח, כי פעולתן של יחידות הפנים מייצרת רעש השווה בעצמתו לזה שמייצר מאוורר המחשב שלכם. בניגוד למזגנים אחרים, מערכת VRF ממשיכה לפעול בתנאים קיצוניים, מערכות VRF ימשיכו לחמם את הבית גם כשהטמפרטורה היא 20 ( – ) מעלות צלסיוס, ויקררו את הבית גם בטמפרטורה של 45 מעלות צלסיוס.

 

נוחות ויעילות

 

מערכת VRF ממזגת את הבית מבלי לייצר את היובש המוכר לנו ממערכות מיזוג אחרות, כמן כן היכולת של המערכת לשמור על טמפרטורה קבועה, מאפשרת לכם לקבוע תנאי טמפרטורה אידיאליים עבורכם, מבלי שיהיה צורך בהתערבות שלכם בפעולת המזגן. את המערכת ניתן להפעיל בעזרת שלטים ומתגים, או בהפעלה מרחוק, וניתן לשלב אותה במערכות שונות של בית חכם. בנוסף, המערכת מאפשרת גמישות רבה בהתקנת יחידות הפנים והחוץ, והתאמה מושלמת לצרכים ולנוחות האישית שלכם.

 

חיסכון

 

אמנם מחירה של מערכת מיזוג VRF יקר ממחירן של מערכות מיזוג אחרות, אך לאורך זמן, ההשקעה משתלמת. כיוון שהאינוורטר משנה את עומס פעולתו בהתאם לטמפרטורה בתוך החדרים בכל רגע נתון, מתאפשר חיסכון באנרגיה, המביא לירידה של עד 50% מצריכת החשמל. בדרך זו עלות המערכת מוחזרת לכם לאחר כמה שנות פעילות. בנוסף לכך, עלויות האחזקה של המערכת קטנות לעומת אחזקת מערכות מיזוג קודמות, ודבר נוסף – מערכות מיזוג VRF פועלות על גז ירוק, וברגע שכל מערכות המיזוג יעברו לשימוש בגז ירוק, פערי המחירים יתמתנו.

Recent Posts